Finále krajského přeboru a KŠ Štětí opět boduje

Máme zlato, stříbro, bronz a 3 postupy na Mistrovství Čech!!!

O víkendu 10. a 11. června 2017 se konala dvoudenní vrcholná soutěž sezóny – Finále krajského přeboru v šachu mládeže.  Je to soutěž v praktickém šachu, se zápisem do partiáře. Z tohoto turnaje se postupuje na Mistrovství Čech, které se bude hrát na podzim v Harrachově.

Soutěž má 10 kategorii – H8, D8, H10, D10, H12, D12, H14, D14, H16, D16. Chlapci a dívky hrají společně ve své věkové kategorii, ale vyhlášení probíhá zvlášť. A v každé kategorii jsou 2 nebo 3 postupová místa na Mistrovství Čech.

Z našeho klubu se této soutěže účastnili: Eliška Jirotová, Lukáš Lev, Jiří Kleker a Štěpán Kleker. A rozhodně to jejich soupeři neměli lehké.

Na konci náročného víkendu, jsme se radovali ze skvělých výsledků. V kategorii H10 skončil Štěpán Kleker  na 3. místě a vybojoval si tak postup Mistrovství Čech. Kategorii D 12 vyhrála Eliška Jirotová a také postupuje na Mistrovství  Čech. V kategorii H12 skončil na 2. místě Lukáš Lev a na 3. místě Jiří Kleker. Bylo to velmi těsné, protože mezi druhým a třetím místem rozhodl až půlbod druhého pomocného hodnocení. Lukáš postupuje na Mistrovství  Čech a Jirka je 1. náhradník. Krásná a zasloužená tečka za šachovou sezónou 2016/2017.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Problém dne: